Wypełniacze

Wypełniacze pozwalają odbudować ubytki tkankowe. Zawierają kwas hialuronowy usieciowany – tzn. stabilizowany substancją tworzącą wiązania między cząsteczkami wody i kwasu HA, co ma chronić go przed szybkim rozkładem enzymatycznym. W tej postaci kwas hialuronowy jest wchłanialnym implantem i utrzymuje się w miejscu podania przez dłuższy czas. Po jego wstrzyknięciu efekt estetyczny może utrzymywać się nawet przez ponad rok.

Kwas hialuronowy to glikozaminoglikan (GAG) występujący w wielu organizmach, w tym także u ssaków z organizmem człowieka na czele. Ma silne właściwości higroskopijne. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego może przyłączyć 1000 cząsteczek wody. Zapewnia w ten sposób nawilżenie, niezbędne z całym organizmie, a w szczególności w takich narządach, jak oko, skóra, stawy. Kwas hialuronowy jest niezbędny w procesie wytwarzania kolagenu. Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w organizmie zmniejsza się, podobnie ilość kolagenu i innych białek. Efektem tego jest utrata wody w tkankach i stopniowy zanik włókien elastycznych, zbudowanych m.in. z kolagenu. Zewnętrznym symptomem tych przemian jest utrata elastyczności skóry, objawiająca się jej zwiotczeniem, suchością i coraz liczniejszymi zmarszczkami. W medycynie estetycznej kwas hialuronowy wstrzykiwany jest w celu eliminacji zmarszczek, nawilżenia skóry, a także odbudowy ubytków objętości.

Obecnie stosowane wypełniacze zwierające kwas hialuronowy mają zróżnicowany stopień stabilizacji, czyli usieciowania, który pozwala stosować go w wielu różnych wskazaniach. Techniki wstrzykiwania wypełniaczy na przestrzeni ponad 20 lat bardzo się rozwinęły. Obecnie, obok klasycznego wypełniania zmarszczek, podając wypełniacz określoną techniką, uzyskuje się np. efekt liftingu skóry, regulację konturu twarzy, poprawę lub zmianę kształtu nosa, ust czy położenia brwi. Możliwe jest również korygowanie takich niedoskonałości, jak asymetrie lub nabyte deformacje skóry. W naszej klinice dostępny jest też tzw. wypełniacz hybrydowy Neauvia Stimulate łączący kwas hialuronowy i hydroksyapatyt wapnia o działaniu stymulującym produkcję kolagenu.

Wskazania

Zmarszczki i bruzdy, niedobory objętości (dolina łez, policzki, usta, skronie), lifting wolumetryczny (owal twarzy, policzki, brwi), lifting wektorowy, niechirurgiczna plastyka nosa, nici hialuronowe, wygładzanie dekoltu, odmładzanie okolic intymnych.

Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego stanowią atrakcyjne rozwiązanie ze względu na natychmiastowe i naturalne efekty przy dobrej tolerancji samej substancji i zabiegów. Nie znaczy to, że jest to metoda całkowicie bezpieczna. Jak każdy implant, wypełniacz należy umiejętnie podawać, mając na uwadze zagrożenia z tym związane, dlatego wypełniacze mogą być podawane wyłącznie przez odpowiednio wyszkolonych lekarzy.

Cennik

Powiększanie ust kwasem hialuronowym 1 h

1250 zł

Plastyka/lifting nosa kwasem hialuronowym 1 h

1250 zł

Wypełnienie bruzd nosowo-wargowych 1 h

1250 zł

Wypełnienie bruzd nosowo-wargowych 1 h

750 / 1000 zł

Kwas hialuronowy: policzki i/lub dekolt 1 h (cena za jedną strzykawkę)

2500 / 1250 zł

Kwas hialuronowy: lifting wolumetryczny / miękki 1 h (cena zależna od dawki)

1250 zł

Umów się na zabieg

Chcesz skorzystać z poprawy wyglądu z zastosowaniem wypełniaczy? Skontaktuj się z nami, aby wybrać najdogodniejszy termin.