Klinika

O nas

W Dormio-Clinique do Państwa dyspozycji pracuje zespół wykwalifikowanych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Każdego pacjenta otaczamy indywidualną, kompleksową opieką (lekarza, kosmetologa, fizjologa żywienia – w zależności od programu) i pozostajemy z nim w kontakcie podczas całej terapii. Niektórzy nasi pacjenci i klienci są z nami od lat, doceniając wdrażane przez nas programy przeciwstarzeniowe i z zaufaniem oddając się w nasze ręce. Celem naszych działań jest nie tylko poprawa estetyki, ale też pomoc w uzyskaniu lepszej jakości życia poprzez porady związane m.in. ze stylem żywienia, suplementacją, pielęgnacją czy zdrowiem ogólnym.

Dr Dorota Kowalczyk

Specjalista medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej z ponad 15-letnim doświadczeniem.

W 1991 r. uzyskałam Dyplom Lekarza na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Po studiach pracowałam jako anestezjolog, w specjalizującym się w urazach wielonarządowych, Klinicznym Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Szpitalu Św. Barbary w Sosnowcu, gdzie uzyskałam I stopień specjalizacji z anestezjologii i intensywnej terapii. Następnie podjęłam pracę w przemyśle farmaceutycznym, gdzie ponad 10 lat pracowałam ma stanowiskach menadżerskich. Na początku roku 2003 otrzymałam propozycję pracy jako kierownik produktu i sprzedaży w firmie zajmującej się toksyną botulinową. W ten sposób rozpoczęłam działalność w obszarze medycyny estetycznej, z ramienia zatrudniającej mnie firmy. Moja praca opierała się głównie na prowadzeniu szkoleń dla lekarzy w zakresie stosowania toksyny botulinowej w celach estetycznych.

Zdobyte w tym czasie wiedza i doświadczenie skłoniły mnie do podjęcia decyzji, by samodzielnie zająć się medycyną estetyczną i w 2004 roku rozpoczęłam indywidualną praktykę lekarską.

Mając do czynienia z pacjentami prezentującymi różny stopień zaawansowania objawów starzenia się, zainteresowałam się tematem mechanizmów starzenia się i możliwościami zahamowania go lub wręcz eliminacji jego przyczyn. Podjęłam zagraniczne studia podyplomowe w dziedzinie medycyny przeciwstarzeniowej, które ukończyłam w 2008 roku z certyfikatem uzyskania międzynarodowej specjalizacji w tym zakresie. Od początku mojej pracy, jako lekarz medycyny estetycznej, prowadzę szkolenia praktyczne dla lekarzy, kosmetologów i kosmetyczek w Polsce i za granicą. Jestem też wykładowcą oraz prowadzę ćwiczenia z technik iniekcyjnych w zakresie mezoterapii, wypełniaczy i zamykania naczyń na Podyplomowych Studiach Medycyny Estetycznej – studiach dla lekarzy na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Stale pogłębiam moją wiedzę i doskonalę techniki zabiegowe, bazując na najnowszych osiągnięciach i badaniach prezentowanych na najważniejszych pod względem merytorycznym kongresach międzynarodowych, w których regularnie uczestniczę. 

Zespół

Paulina Górska

Koordynator biura

Edyta Skupiewska

Dyplomowana pielęgniarka anestezjologiczna, z wieloletnim doświadczeniem w intensywniej terapii. W Dormio-Clinique zabezpiecza zaplecze medyczne, realizuje usługi pielęgniarskie i asystuje przy zabiegach. Pacjenci cenią ją za profesjonalizm, a przy tym empatię i domowy klimat, jaki tworzy w czasie zabiegów. 

Anna Kędzierska

Pielęgniarka

Iza Czajka

Fizjolog żywienia, autorka poradników „Dieta w wielkim mieście”, „Fitness w wielkim mieście”, „Domowa apteka”. W Dormio Clinique prowadzi żywienie osób aktywnych fizycznie, w tym także sportowców, żywienie przeciwstarzeniowe dla kobiet i mężczyzn, żywienie kobiet w okresie okołomenopauzalnym, żywienie w ciąży, profilaktykę żywieniową, leczenie żywieniowe pacjentów z otyłością, zaburzeniami funkcji tarczycy, nietolerancjami pokarmowymi, cukrzycą i innymi.

Nasza misja

Dziś medycyna estetyczna to nie tylko poprawa wyglądu. Indywidualnie dobierane kompleksowe terapie pozwalają realnie spowolnić proces starzenia się skóry. W naszej klinice „uczymy” też pacjentów profilaktyki przeciwstarzeniowej w codziennym życiu, aby nie tylko wyglądali, ale też czuli się młodziej.

Nasze kliniki

Dormio-Clinique ma dwie lokalizacje: na warszawskim Mokotowie oraz w zacisznej dzielnicy Krakowa, niedaleko centrum miasta. Nasi pacjenci mogą liczyć na dyskretną i profesjonalną obsługę. W Krakowie mieści się też i-Hairmed, założona przez dr Dorotę Kowalczyk klinika specjalizująca się w zintegrowanej medycynie włosa, w której pacjenci znajdą bogatą ofertę zabiegów odbudowujących owłosienie, łącznie z przeszczepem włosów i implantami.

Certyfikaty