Toksyna botulinowa

Toksyn botulinowa (powszechnie nazywana botoksem) to lek o działaniu relaksującym mięśnie. Podaje się ją drogą iniekcji, miejscowo, bezpośrednio w mięsień, który ma być zwiotczony.

Dawka zależy od wielkości mięśnia. Efekt działania – wygładzenie zmarszczek – pojawia się po kilku dniach i utrzymuje się przez 3-6 miesięcy, następnie, po odzyskaniu przez mięsień swojej siły i masy, całkowicie ustępuje i zabieg się powtarza.

Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej w medycynie estetycznej stanowią atrakcyjne rozwiązanie ze względu na wysoką skuteczność, naturalne efekty przy dobrej tolerancji samej substancji i małej inwazyjności zabiegów. Nie znaczy to, że jest to metoda całkowicie bezpieczna. Toksyna botulinowa to najsilniejsza toksyna w medycynie, dlatego mogą ją podawać wyłącznie odpowiednio wyszkoleni lekarze.

Dodatkowe wskazania

Ze względu na swój mechanizm działania, toksyna botulinowa silnie blokuje wydzielanie gruczołów potowych. Jest wysoce skutecznym lekiem w terapii nadmiernej potliwości. Oprócz tych wskazań toksyna botulinowa stosowana jest również w leczeniu uporczywych migren, spastyczności u dzieci i dorosłych. Inne ciekawe zastosowania toksyny botulinowej to leczenie „zespołu małego pęcherza” czy otyłości.

Cennik

Toksyna botulinowa broda 20 min

370 zł

Toksyna botulinowa zmarszczki palacza 1h

370 zł

Toksyna botulinowa kąciki ust 1h

370 zł

Toksyna botulinowa cała twarz 1h

—zł

Toksyna botulinowa kurze łapki 1h

450 zł

Toksyna botulinowa gładzizna między brwiami 20 min

400 zł

Toksyna botulinowa czoło 30 min

700 zł

Toksyna botulinowa nadmierna potliwość twarz 1h

od 600 zł

Umów się na zabieg

Chcesz skorzystać z zabiegu toksyny botulinowej? Skontaktuj się z nami, aby wybrać najdogodniejszy termin.