Osocze bogatopłytkowe (PRP)

Osocze bogatopłytkowe PRP (z ang. Platelet Rich Plasma) jest autologicznym koncentratem płytek w osoczu. Pozyskiwane jest poprzez pobranie krwi i jej odwirowanie w specjalnej tzw. wirówce, a następnie podawane w skórę techniką mezoterapii. Płytki krwi są podstawowym elementem mechanizmów naprawczych zachodzących w tkankach, dzięki czemu prowadzą do silnej regeneracji i odmłodzenia skóry.

W zabiegu osocza bogatopłytkowego wykorzystywane są właściwości płytek krwi (trombocytów), które po aktywowaniu są niezwykle produktywnymi komórkami krwi. Wydzielają substancje stymulujące, w tym silne czynniki wzrostowe, kluczowe dla odnowy komórek i całej tkanki. Odpowiadają one m.in. za regenerację śródbłonka, stymulację fibroblastów (a więc produkcję kolagenu), różnicowanie komórek macierzystych i tworzenie nowych naczyń krwionośnych. Na efekty nie trzeba długo czekać. Już po pierwszym zabiegu obserwowana jest poprawa. Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego jest też stosowany wcelu rewitalizacji okolic intymych.

Wskazania

Poprawa gęstości, napięcia i kolorytu skóry, wygładzanie drobnych zmarszczek (twarz, szyja, dekolt, ramiona, dłonie, brzuch, kolana); estetyka blizn pooperacyjnych, leczenie wypadania włosów.

Pobudzając procesy regeneracyjne w skórze, osocze bogatopłytkowe poprawia elastyczność i gęstość skóry, wygładza drobne zmarszczki, ujednolica koloryt, pomaga zniwelować ślady po trądziku i przebarwienia. Jest też świetną metodą leczenia łysienia i wypadania włosów. Standardowo wykonuje się serię 3 zabiegów, raz na rok. Lekarz może zaproponować inny plan zabiegów. W celu poprawy efektów leczenia lub ich lepszego podtrzymania skutecznym rozwiązaniem jest mezoterapia w 1-2 miesięcznych interwałach.

Cennik

Osocze bogatopłytkowe PRP 1 h 30 min

800 zł

Leczenie łysienia osoczem bogatopłytkowym 1 h 30 min

800 zł

Umów się na zabieg

Chcesz skorzystać z zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego PRP? Skontaktuj się z nami, aby wybrać najdogodniejszy termin.