Mezoterapia

Technika zabiegowa polegająca na miejscowym ostrzyknięciu bardzo małymi dawkami substancji czynnych okolicy, w której występują objawy. W mezoterapii wykorzystywany jest najsilniejszy bodziec – uszkodzenie mechaniczne skóry, którym jest tutaj nakłucie igłą.

Pod jego wpływem zachodzi aktywacja wszystkich elementów obronnych, w tym także czynników wzrostowych, które mają za zadanie naprawę uszkodzonej tkanki, czyli jej odnowę. Występujące po ukłuciu igłą zwiększenie przepływu krwi, utlenowania tkanki oraz metabolizmu ułatwia przyswojenie i działanie podawanych substancji czynnych. Aktywowane komórki skóry zaczynają intensywnie wytwarzać kolagen i inne białka, co wpływa korzystnie na gęstość i nawilżenie skóry. Widocznym tego objawem jest wygładzenie powierzchni skóry, poprawa jej napięcia i kolorytu. Poprawia się także praca wszystkich elementów skóry i jej przydatków tj. komórek, naczyń krwionośnych, gruczołów łojowych, cebulek włosowych itd. Dzięki temu mezoterapia jest skuteczną metodą leczenia łysienia – odpowiednio dobrane koktajle składników (np. peptydów) hamują wypadanie włosów i stymulują ich wzrost.

Wskazania

W mezoterapii stosowane są zarówno leki, jak i specjalnie opracowane suplementy, takie jak np. kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy, koenzymy, pierwiastki śladowe, wyciągi komórkowe, wyciągi roślinne itp. Mezoterapia w medycynie estetycznej ma szerokie wskazania. Może być wykonywana na skórze całego ciała, także skórze owłosionej, gdzie dominującym wskazaniem jest wypadanie włosów lub jego profilaktyka.

Jako metoda zabiegowa mezoterapia może być w zależności od wskazań i zaawansowania zmian mniej lub bardziej skuteczna. Powinno się ją wprowadzać w połączeniu z innymi działaniami terapeutycznymi, co znacznie zwiększa wyniki leczenia. W Dormio-Clinique mezoterapia oparta jest na preparatach m.in. Neauvia oraz Fillmed by Filorga, których skuteczność została wielokrotnie potwierdzona w badaniach klinicznych. W terapii łysienia stosujemy przede wszystkim terapie peptydowe, np. Dr. Cyj Hair Filler.

Cennik

Mezoterapia Neauvia Hydro Deluxe 1h 30 min

630 zł

Mezoterapia (twarz i owłosiona skóra głowy) 1h 30 min

550 zł

Mezoterapia Filorga powierzchniowa/głębsza (twarz/owłosiona skóra głowy) 1 h 30 min

330 / 250 zł zł

Mezoterapia Mesoestetic powierzchowna/głębsza (twarz/owłosiona skóra głowy) 1 h 30 min

650 zł

Umów się na zabieg

Chcesz skorzystać z zabiegu mezoterapii? Skontaktuj się z nami, aby wybrać najdogodniejszy termin.